Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Muzeum Krakowa wprowadza w grudniu 2022 roku ograniczenia funkcjonowania wszystkich oddziałów - zobowiązanie takie nakłada na nas „ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej” z 29 września 2022 r. Więcej informacji w zakładce AKTUALNOŚCI.

Gody i godne święta według Tetmajera

Rydlówka, oraz online na profilu Rydlówki na Facebooku
Kolorowa fotografia. Budynek Rydlówki w otoczeniu zieleni.
Najważniejsze informacje
Wydarzenie odbędzie się na żywo w Rydlówce oraz online na profilu Rydlówki na Facebooku.

Limit: 40 osób
Udział bezpłatny
Konieczność rezerwacji: Centrum Obsługi Zwiedzających: Rynek Główny 35, 31-011 Kraków, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

Rydlówka, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na wykład w ramach cyklu wydarzeń „Herbatka u Rydlów”.

W 2023 roku będziemy obchodzić stulecie śmierci tego wyjątkowego malarza, literata, publicysty, działacza ludowego oraz niepodległościowego, który przez swoją wszechstronną twórczość i styl życia stał się jednym z największych artystów epoki Młodej Polski. W okresie Świąt Bożego Narodzenia chcemy opowiedzieć o wynikach badań Włodzimierza Tetmajera dotyczących zwyczajów i pieśni związanych ze świętami Godów przeprowadzonych przez niego w Broniowicach Małych i Wielkich, Rząsce, Modlnicy i Mydlnikach, które zostały wydane w 1898 roku. O tetmajerowskim opracowaniu okresu świąt Bożego Narodzenia w Krakowskiem opowie etnolog Izabela Okręglicka – kustosz w Muzeum Krakowa.

Osoba prowadząca: Izabela Okręglicka
Kolorowa fotografia. Budynek Rydlówki w otoczeniu zieleni.
Najważniejsze informacje

Limit: 40 osób