Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W najbliższy poniedziałek, 17 stycznia nie będzie dostępu do Pałacu Krzysztofory od strony Rynku Głównego. Proszę o korzystanie w tym dniu z bramy od ulicy Szczepańskiej.

Gorący temat – czyli jak dawniej zdobiono piece

Muzeum Podgórza, oddział Muzeum Krakowa, w ramach ferii zimowych zaprasza na warsztaty dla rodzin oraz dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym!

Gorący temat – czyli jak dawniej zdobiono piece
Termin: 26 stycznia (środa), godzina 12.00

Grupa odbiorcza: rodziny, dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym

Krótki opis: W XIX wieku w Podgórzu działała fabryka Maurycego Barucha wytwarzająca m.in. piece kaflowe. Dziś rzadko spotykane w domach, dawniej były nieodłącznymi elementami wyposażenia eleganckiego mieszkania. Podczas warsztatów uczestnicy poznają historię podgórskiej fabryki, zasady działania dawnego pieca oraz własnoręcznie ozdobią kafel ze wzorem inspirowanym dawnymi wyrobami fabryki Barucha.

Osoba prowadząca: Katarzyna Bury

Zajęcia zorganizowane z obowiązującymi zasadami sanitarnymi.

Wstęp na wydarzenia jest płatny.

Cena biletów:
Zajęcia edukacyjne – 5 zł (wstęp bezpłatny dla jednego opiekuna)

Obowiązuje rezerwacja na wydarzenia, którą prowadzi Centrum Obsługi Zwiedzających:
Rynek Główny 1, 31-042 Kraków; tel. 12 426 50 60, info@muzeumkrakowa.pl
Bilety można nabyć w kasach muzealnych oraz w Centrum Obsługi Zwiedzających.

***

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19, obowiązuje limit wejść na wydarzenia edukacyjne wynoszący 1 os. na 15 m2.

Osób posiadających zaświadczenie o szczepieniu na COVID-19 lub status ozdrowieńca wyżej wymieniony limit nie obowiązuje.

Informacje związane z limitami zwiedzania wystaw są zawarte w regulaminie zwiedzania dostępnym na stronie www.muzeumkrakowa.pl

INFORMACJA WS. PASZPORTÓW COVIDOWYCH

Muzeum Krakowa informuje, że w związku z wprowadzonymi z dniem 1 grudnia 2021 r. obostrzeniami dotyczącymi ograniczenia liczby osób zwiedzających wystawy i biorących udział w wydarzeniach edukacyjnych, a także wyłączenia spod tych ograniczeń osób zaszczepionych przeciwko Covid-19 - Muzeum umożliwiać będzie osobom zaszczepionym zwiedzanie oraz udział w wydarzeniach poza obowiązującymi limitami po przedstawieniu przez nie certyfikatu zaszczepienia (w postaci wydrukowanej lub cyfrowej). Przedstawienie certyfikatu jest oczywiście dobrowolne, jednak jego nieprzedstawienie może spowodować konieczność oczekiwania na wejście na wystawę lub niemożność uczestniczenia w wydarzeniu.
Wybierając się do Muzeum Krakowa, pamiętajcie zatem o certyfikatach!

Powiązane aktualności