Bilety onlineDeklaracja dostepnościDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, informujemy, iż 15 sierpnia (poniedziałek) wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne.

Gutenberg i początki krakowskich drukarni - wykład i warsztaty

Kolorowy baner wydarzenia

Muzeum Krakowa zaprasza na tegoroczną edycję „Średniowiecze da się lubić”!

W ramach niedzielnych spotkań ze średniowieczem w Barbakanie oraz Celestacie zapraszamy Państwa na wykład o raz warsztaty:

Tadeusz Grajpel
Gutenberg i początki krakowskich drukarni.  Wykład i warsztaty godz. 11:00, 13:00, 15:00, Barbakan, prezentacja działania prasy drukarskiej – 10:00-16:00.

Na spotkaniu uczestnicy poznają historię postaci Jana Gutenberga a także początki zakładów typograficznych w Krakowie - drukarni Jana Hallera, Hieronima Wietora czy rodziny Szarffenbergów. Na przykładnie publikowanych książek oraz drzeworytowych ilustracji zaprezentowane zostaną zmiany w prądach ideowych i intelektualnych schyłku średniowiecza oraz początków okresu nowożytnego. Uczestnicy będą mogli także zapoznać się z zasadami działania prasy drukarskiej.

Brak konieczności rezerwacji.

Link do programu: Program „Średniowiecze da się lubić”!
Kolorowy baner wydarzenia