Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, w związku z trwającymi przygotowaniami do wystawy obejmującej twórczość artystyczną Włodzimierza Tetmajera, poszukujemy prac malarskich, rysunkowych lub opracowanych w innych technikach jego autorstwa. Więcej informacji w zakładce Wydarzenia >> Aktualności.

Introligatorski czerwiec, czyli spotkanie z mistrzem introligatorstwa

Thesaurus Cracoviensis, oddział Muzeum Krakowa zaprasza na warsztaty dla dorosłych w ramach cyklu „Klinika dla rzeczy".

25.06.2022 , godz. 10.00
Porozmawiamy o tym, czym zajmuje się introligator, jakie wykonuje prace, zastanowimy się, czy możliwe jest wykonanie oprawy tylko ręcznie, bez udziału maszyn. Poznamy różne rodzaje opraw introligatorskich z muzealnej kolekcji, a także narzędzia, z jakich korzysta introligator w codziennej pracy (szywnica, prasa ręczna, kostka introligatorska). Zapoznamy się również z techniką szycia ręcznego na przykładzie uszytego woluminu gazety codziennej.
Osoba prowadząca: Katarzyna Pietrzycka-Minczak, Joanna Rościszewska

Informacje organizacyjne

Zajęcia odbywają się w oddziale Thesaurus Cracoviensis, w Pracowniach Konserwacji przy ul. Księcia Józefa 337
Czas trwania poszczególnych zajęć – ok. 3 godz.
Koszt zajęć – 25 zł
Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Rezerwacje: Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 35,
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426 50 60
Zajęcia obywają się stacjonarnie z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

Partner warsztatów