Bilety onlineDeklaracja dostepnościDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, informujemy, iż 15 sierpnia (poniedziałek) wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne.
Strona korzysta z ciasteczek!

Joga w Wieży Ratuszowej

Kolorowa fotografia. Ludzie ćwiczący jogę
Najważniejsze informacje
Wydarzenie odbędzie się w Wieży Ratuszowej
Prowadzenie: Szkoła jogi „Mayura” w Krakowie
Limit osób: 12
Cena: 50 zł/osoby
Konieczność rezerwacji miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35, 12 426 50 60, info@muzeumkrakowa.pl)

Co łączy wizytę w muzeum i praktykę jogi? Wyciszenie i koncentracja.

Takie efekty może przynieść zarówno kontemplacja dzieł sztuki na wystawie muzealnej, jak i praktyka jogi. A czy praktyka asan w przestrzeni muzealnej jest możliwa? Udowodnimy, że tak!

1 października zapraszamy na kolejne warsztaty jogi w Muzeum Krakowa, realizowane we współpracy ze szkołą jogi „Mayura” w Krakowie. Tym razem warsztaty odbędą się w Wieży Ratuszowej przy Rynku Głównym 1 w Krakowie. Praktykować będziemy nie tylko w budynku będącym wizytówką Krakowa, ale także kilkadziesiąt metrów nad ziemią, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Po praktyce, w ramach biletu, zapraszamy na oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie, która przybliży nam dzieje dawnego krakowskiego samorządu oraz ratusza, którego jedyną pozostałością jest dzisiaj Wieża Ratuszowa.

Zapraszamy zarówno osoby praktykujące oraz tych, którzy będę dopiero stawiać swoje pierwsze kroki na macie. Prosimy o zabranie ze sobą własnych mat oraz odpowiednich strojów do ćwiczeń. Osoby nieposiadające własnej maty będą mogły skorzystać z mat dostępnych na miejscu. Przy zapisywaniu prosimy o informację dotyczącą posiadania maty.

UWAGA! Spotykamy się pod Wieżą Ratuszową o godz. 9.45. Ze względu na trudną komunikację w budynku, razem z całą grupą, pod opieką przewodnika, będziemy wchodzić na piętro, na którym odbędzie się praktyka. Osoby, które się spóźnią na zajęcia, nie będą mogły wziąć w nich udziału.

W Wieży Ratuszowej nie ma toalet ani miejsca, w którym można się przebrać. Dlatego zalecany przyjście na zajęcia w strojach do jogi lub skorzystanie z toalet w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35). Prosimy o dostosowanie strojów do aury – Wieża Ratuszowa jest zabytkowym i nieogrzewanym budynkiem.

Prowadzenie: Szkoła jogi „Mayura”

Malwina Rzonca

Dyplomowana nauczycielka hatha jogi, współzałożycielka szkoły Mayura. Praktykuje jogę 22 lata, uczy od 20 lat. Uczyła się w szkole Beaty Jamińskiej i Konrada Kocota. Uczestniczyła w licznych warsztatach prowadzonych przez znanych nauczycieli w Polsce i zagranicą. Jest absolwentką Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przez kilkanaście lat związana była z tańcem współczesnym. Od dziecka uprawia różne dyscypliny sportowe. Od lat organizuje warsztaty jogi oraz obozy z jogą i rowerami.

Julian Tomaszuk

Współzałożyciel Mayury. Dyplomowany nauczyciel hatha jogi, z wykształcenia artysta-rzeźbiarz. Jogę praktykuje od 2002 roku. Uczył się u cenionych nauczycieli z Polski i z zagranicy, Konrada Kocota, Romka Grzeszykowskiego, Faequ’a Biria, Lois Steinberg, Deana Learnera. Pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach, najbardziej jednak ceni sobie zdobywanie doświadczenia poprzez praktykę własną. Uczy od roku 2005, posiada uprawnienia państwowe.
Kolorowa fotografia. Ludzie ćwiczący jogę
Najważniejsze informacje
Wydarzenie odbędzie się w Wieży Ratuszowej
Prowadzenie: Szkoła jogi „Mayura” w Krakowie
Limit osób: 12
Cena: 50 zł/osoby
Konieczność rezerwacji miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35, 12 426 50 60, info@muzeumkrakowa.pl)

Powiązane oddziały