Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN

Kamera na nowohucian: Opisywanie dzielnicy. Katarzyna Kobylarczyk, Renata Radłowska i dr Jan L. Franczyk

Muzeum Nowej Huty, oddział Muzeum krakowa, zaprasza na spotkanie z cyklu Kamera na nowohucian.

Jak wygląda Nowa Huta oglądana oczami redaktorów, dziennikarzy – osób opisujących najważniejsze wydarzenia z dzielnicy? Kluczowe sprawy, ważne postacie, piękne chwile i trudne momenty? Jakie wyzwania, trudności i przyjemności towarzyszą przygotowywaniu materiałów o Nowej Hucie i życiu jej mieszkańców?

Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas spotkania z redaktorami: Katarzyną Kobylarczyk – publikującą m.in. w „Dzienniku Polskim”, „Gazecie Wyborczej”, „Tygodniku Powszechnym” i „Lodołamaczu”, Renatą Radłowską – dziennikarką krakowskiego oddziału „Gazety Wyborczej”, publikującą także w „Dużym Formacie” i „Wysokich Obcasach”, oraz dr. Janem L. Franczykiem – redaktorem naczelnym „Głosu – Tygodnika Nowohuckiego”. Rozmowę poprowadzi dr hab. Agnieszka Chłosta-Sikorska, prof. UP.

Limit miejsc: 22.
Pierwszeństwo dla osób z rezerwacją w Centrum Obsługi Zwiedzających Muzeum Krakowa:
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, telefon: 12 426 50 60.

Udział bezpłatny.

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na profilu Facebook Muzeum Nowej Huty.