Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, w związku z trwającymi przygotowaniami do wystawy obejmującej twórczość artystyczną Włodzimierza Tetmajera, poszukujemy prac malarskich, rysunkowych lub opracowanych w innych technikach jego autorstwa. Więcej informacji w zakładce Wydarzenia >> Aktualności.

Kraków - czas okupacji 1939-1945 - rodzinne oprowadzanie

Fabryka Oskara Schindlera, oddział Muzeum Krakowa zaprasza na rodzinne oprowadzanie po wystawie stałej.

W  niedzielę 29 maja zapraszamy do Fabryki Schindlera na rodzinne oprowadzanie. Będzie to okazja, żeby dowiedzieć się jak wyglądały codzienne trudy życia rodzin pod okupacją niemiecką w Krakowie. W trakcie oprowadzania wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na pytania: jakie potrawy spożywano w trakcie wojny, czym zajmowali się rodzice, czy dzieci mogły chodzić wtedy do szkoły? Dowiemy się czy dzieci musiały pracować? Czy zdarzało się, że ryzykowały życie? Czy znajdowały czas i ochotę na zabawę?
Osoba prowadząca: Wojciech Górny

Oprowadzanie bezpłatne.