Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN

Kraków, którego już nie ma. Spacer tematyczny dla młodzieży od 16 lat i dorosłych

Akademia Kraków: Muzeum Krakowa zaprasza do udziału w spacerze w ramach cyklu Akademia Kraków.

Kraków, a zwłaszcza jego centrum, od czasów lokacyjnych przechodzi nieustanną transformacje. Zapraszamy w podróż po nieistniejącym mieście. Spacer poświęcony będzie przekształcanej lub znikającej w ciągu wieków zabudowie sakralnej, handlowej, administracyjnej, mieszkaniowej oraz rekreacyjnej w Krakowie. Odkryjemy, że współcześnie pusta przestrzeń Rynku Głównego posiadała niegdyś ścisłą zabudowę handlową i administracyjną. Odnajdziemy miejsce, w którym świątynię zastąpił targ warzywny, a teren zajmowany przez fortyfikacje przeznaczono pod najważniejszy park miejski. Sprawdzimy, gdzie kiedyś jeździły tramwaje, a obecnie obowiązuje wyłącznie ruch pieszy.

Termin: 23 października 2021, godz. 11:00

Miejsce zbiórki: Wieża Ratuszowa, Rynek Główny 1

Prowadząca: Iwona Kawalla-Lulewicz (Muzeum Krakowa, Kamienica Hipolitów)

Akademia Kraków

W ramach Akademii Kraków zabierzemy Państwa w niezwykłą podróż po historii i dziedzictwie Krakowa, podczas której przewodnikami będą… nasze zmysły! Podczas spacerów będziemy wspólnie uczyć się uważnego odczuwania miasta, będziemy odkrywać to, co ukryte lub przeoczone, bowiem często przytłoczone nadmiarem tylko jednego bodźca, np. dźwiękowego czy wizualnego. Pragniemy poznawać Kraków za pomocą obrazu, smaku, zapachu, dotyku, dźwięku. Będziemy poznawać miasto w zmysłach, ale też odkrywać zmysły w mieście.
Zapraszamy do udziału w spacerach!

Informacje organizacyjne

Spacery w ramach Akademii Kraków przeznaczone są dla młodzieży od 16 lat i dorosłych.
Spacery w ramach Akademii Kraków są płatne: 10 zł od osoby.

Bilety do nabycia na www.bilety.mhk.pl, a w miarę dostępności także w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35),
tel. 12 426 50 60,
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl i w kasach muzealnych.

Pytania dotyczące Akademii Kraków prosimy kierować pod adres: edukacja@muzeumkrakowa.pl.