Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.

Kraków w rzymskim stylu – spacer ze sztuką baroku

Grafika. Na białym tle niebieska grafika w kształcie chmury z wpisanym Barbakanem oraz nazwą "Akademia Kraków".
Najważniejsze informacje
Cena spacerów: 15 zł

Zapraszamy na spacer w ramach programu edukacyjnego Akademii Kraków.

Temat przewodni: Stylowy Kraków

W drugim półroczu 2022 r. zapraszamy na kolejny cykl spacerów w ramach programu Akademia Kraków. Tym razem spacery odbędą się w „dobrym stylu”, ponieważ przyglądać się będziemy architekturze Krakowa. Spacery poprowadzą uczestników śladami gotyku, renesansu, baroku, dwudziestolecia międzywojennego i architektury powojennej. Pozwolą nie tylko na nowo odkryć uroki krakowskich budowli, ale też poznać krakowską specyfikę każdego ze stylów.
Co sprawia, że tak dobrze czujemy się w Rzymie? Architektura! Czujemy się dobrze, bo z rzymską sztuką baroku mamy do czynienia na co dzień tu w Krakowie. Kościół św. Piotra i Pawła, wnętrza kościoła św. Anny, fasada kościoła misjonarzy na Stradomiu, to czyste odwzorowanie papieskiego baroku. Dlaczego sztuka baroku tak dobrze zadomowiła się w Krakowie? Kim był Baltazar Fontana, Franciszek Placidi? Który polscy artyści zyskali uznanie w barokowym Rzymie? O tym dowiemy się podczas spaceru, na który zapraszamy wszystkich miłośników architektury i ciekawostek z historii Krakowa.
Prowadzenie: Michał Hankus
Najważniejsze informacje