Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej

Kraków w szopce zaklęty

Kolorowa grafika promująca wystawę szopek krakowskich.
Najważniejsze informacje
Spotkanie skierowane głównie do młodzieży i osób dorosłych Głuchych oraz z niepełnosprawnością słuchu.
Limit: 15 osób
Informacje o asyście i zapisy: Elżbieta Lang e-mail: e.lang@muzeumkrakowa.pl, 12 257-10-17 wew. 109. Centrum Obsługi Zwiedzających e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426-50-60
Wstęp bezpłatny
Lokalizacja: Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków

Pałac Krzysztofory, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza w ramach cyklu „Kraków naprawdę dla wszystkich” na oprowadzanie z tłumaczeniem na Polski Język Migowy PJM.

Krakowska szopka– niezwykła, iskrząca się barwami, symetryczna budowla z tektury, drewna i staniolu, najeżona strzelistymi basztami i wieżyczkami, udekorowana złotymi kopułami  i kolorowymi witrażami. To tradycyjna, bożonarodzeniowa, miniaturowa budowla zainspirowana nie tylko architekturą Krakowa, ale też jego zwyczajami, legendami i historiami. Muzeum Krakowa już po raz osiemdziesiąty gości szopkarzy, którzy podczas konkursu na najpiękniejszą szopkę krakowską prześcigają się pomysłami. W ramach cyklu „Kraków naprawdę dla wszystkich” poznamy historię tej niezwykłej krakowskiej tradycji oraz zwiedzimy pokonkursową wystawę misternych, barwnych szopek i zaklętych w nich opowieści.
Osoba prowadząca: Justyna Kasińska
Kolorowa grafika promująca wystawę szopek krakowskich.
Najważniejsze informacje
Limit: 15 osób