Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W najbliższy poniedziałek, 17 stycznia nie będzie dostępu do Pałacu Krzysztofory od strony Rynku Głównego. Proszę o korzystanie w tym dniu z bramy od ulicy Szczepańskiej.
Strona korzysta z ciasteczek!

Krakowskie szopki pełne legend

Pałac Krzysztofory, oddział Muzeum Krakowa zaprasza na spotkanie z dziećmi, połączone ze spacerem po wystawie szopek krakowskich!

Pałac Krzysztofory, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na spotkanie z cyklu „Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie”.

Kraków to miasto o bogatej i wielowiekowej historii, której początków już nikt z żyjących nie pamięta. Ale od czego są opowieści i legendy, które rzucają światło na to, co wymyka się ludzkiej pamięci.

Gościem lutowego wydarzenia będzie Marek Markowski, krakowski szopkarz, historyk sztuki. Od dziecka interesował się krakowskimi zwyczajami i tradycjami, zwłaszcza szopkami, które zaczął tworzyć jako 12 latek. W swojej twórczości nawiązuje do stylu gotyckiego i podkreśla znaczenie sztuki i architektury Krakowa. Nasz gość wprowadzi nas w baśniowy świat szopek, w których kolorowym bogactwie skrywa się wiele pięknych krakowskich legend. Spacerując po wystawie spróbujemy odnaleźć ich niezwykłych bohaterów.
Osoba prowadząca: Marek Markowski (szopkarz)

Miejsce spotkania: Sala Miedziana / II piętro wystawa Szopki w Pałacu Krzysztofory

Spotkanie dla dzieci w wieku 4-9 lat
Limit osób: 20
Cena: 10 zł/dziecko (jeden opiekun wstęp wolny)
Konieczność rezerwacji miejsc oraz możliwość zakupu biletów w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków,
tel.: 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie, to cykl spotkań dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat, podczas których znani krakowianie czytają utwory związane z Krakowem. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w niedzielne przedpołudnie (godz. 10.00) w Pałacu Krzysztofory.

INFORMACJA WS. PASZPORTÓW COVIDOWYCH

Muzeum Krakowa informuje, że w związku z wprowadzonymi z dniem 1 grudnia 2021 r. obostrzeniami dotyczącymi ograniczenia liczby osób zwiedzających wystawy i biorących udział w wydarzeniach edukacyjnych, a także wyłączenia spod tych ograniczeń osób zaszczepionych przeciwko Covid-19 - Muzeum umożliwiać będzie osobom zaszczepionym zwiedzanie oraz udział w wydarzeniach poza obowiązującymi limitami po przedstawieniu przez nie certyfikatu zaszczepienia (w postaci wydrukowanej lub cyfrowej). Przedstawienie certyfikatu jest oczywiście dobrowolne, jednak jego nieprzedstawienie może spowodować konieczność oczekiwania na wejście na wystawę lub niemożność uczestniczenia w wydarzeniu.
Wybierając się do Muzeum Krakowa, pamiętajcie zatem o certyfikatach!

Powiązane oddziały