Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.

Książę Józef Poniatowski w Pałacu Krzysztofory

Kolorowy obraz. Na obrazie Książę Józef Poniatowski.
Najważniejsze informacje
Miejsce: Pałac Krzysztofory, Sala Miedziana
Osoba prowadząca: dr Piotr Hapanowicz
Limit osób: 100
Wstęp bezpłatny
Bez rezerwacji

Pałac Krzysztofory, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na wykład z cyklu „Krzysztoforskie reminiscencje”.

W XIX w. pałac pod Krzysztofory był świadkiem ważnych dla miasta wydarzeń o charakterze patriotycznym. W 1809 r. tu znajdowała się kwatera główna księcia Józefa Poniatowskiego, naczelnego wodza wojsk Księstwa Warszawskiego. Tutaj pełnili swe obowiązki służbowe, najsłynniejsi polscy oficerowie doby napoleońskiej, w tym generałowie: Jan Henryk Dąbrowski, Józef Zajączek, Stanisław Fiszer, czy też Michał Sokolnicki. W trakcie spotkania zostaną przywołane tamte wydarzenia.
„Krzysztoforskie reminiscencje” to cykl wykładów przybliżających dzieje i dziedzictwo kulturowe Pałacu Krzysztofory.
Kolorowy obraz. Na obrazie Książę Józef Poniatowski.
Najważniejsze informacje
Miejsce: Pałac Krzysztofory, Sala Miedziana