Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej

Kultura flisacka – warsztaty z rzemiosła

Najważniejsze informacje
Cena: 1 zł
Wykład odbędzie się w Pałacu Krzysztofory, Spotka

Zapraszamy na cykl warsztatów „Kultura flisacka” - wydarzenie w ramach Przystań Muzeum.

Wydarzanie ma na celu stworzenie przyjaznej przestrzeni do rozmów, spotkań i twórczości i jest okazją do wymiany umiejętności, wzajemnego inspirowania się, poznania nowych ludzi i ich pasji. Zapewniamy różnego typu materiały i narzędzia (tzw. „kuferek”) oraz wprowadzenie do stosowanych technik. Skład „kuferka” może się zmieniać w zależności od spotkania. Na warsztaty można też przynieść własne materiały oraz pokazać i podzielić się własnymi umiejętnościami.
W poprzednich edycjach uczestniczy stworzyli m.in. materiałowe torby na ramię, kaletki, skórzane etui na drobne przedmioty, wypalane drewniane zakładki, filcowe zwierzęta i wiele innych. Stałym elementem warsztatów jest też m.in. malowanie figurek i terenów, czyli kącik modelarsko-bitewniaczkowy.

Skład kuferka na najbliższym spotkaniu:
• narzędzia kaletnicze, dratwy, nożyki itp.,
• narzędzia do grawerowania i wypalania, drewienka itp.
• narzędzia do szycia, igły, tkaniny, nożyczki itp.,
• farby, pędzle i wiele innych

Organizatorzy: wydarzenie zostało stworzone przez społeczność flisaków krakowskich pod patronatem MK i umożliwia spotkanie z nietuzinkowymi ludźmi, których ogromną pasją jest kultura i tradycja flisacka, drewniane statki oraz rekonstrukcje historyczne.

Wydarzenie cykliczne odbywające się w czwartki organizowane przez naszego partnera Zbóje Wiślane czyli Przyjaciele Galara Boudicca

* Zajęcia mają charakter towarzyskiego spotkania w kręgu znajomych, ale są otwarte dla wszystkich. Jeśli jesteś nowym uczestnikiem to skontaktuj się bezpośrednio z organizatorem kontakt: galar.boudicca@gmail.com , tel. 536 478 800

Osoby prowadzące: Bartłomiej Bryl/Zbóje Wiślane czyli Przyjaciele Galara Boudicca
Najważniejsze informacje