Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej

Legendy zaklęte w świetle i cieniu

Pałac Krzysztofory, Sala Miedziana
Fotografia w większości czarno-biała. Wycięte figurki postaci jako teatr cieni.
Najważniejsze informacje
Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 7-9 lat
Limit; 30 osób (łącznie dzieci wraz z rodzicami)
Cena: 15 zł od dziecka
Konieczność rezerwacji miejsc oraz możliwość zakupu biletów w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków,
tel.: 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

Pałac Krzysztofory, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na warsztaty dla rodzin z dziećmi „Legendy zaklęte w świetle i cieniu”.

11 lutego zapraszamy na warsztaty dla rodzin z dziećmi „Legendy zaklęte w świetle i cieniu”.

Jak nazywa się najbardziej znana polska królowa? To oczywiście królowa Jadwiga! Czy wiecie, że z królową Jadwigą związane są pewne legendy? Jedna z nich opowiada złotej klamrze ze swojego bucika, który królowa w dobroci serca przekazała biednemu kamieniarzowi. Co z tego wyniknęło i jaki ślad pozostawiła po sobie monarchini, dowiemy się podczas lutowego spotkania. Zapraszamy na rodzinne warsztaty, podczas których sami przygotujemy figurki aby następnie wykorzystać je w przedstawieniu teatru cieni. Zachęcamy do wspólnej zabawy!
Zachęcamy do wspólnej zabawy!
Warsztaty poprowadzi: Teatr Otwarty TO

Legendy zaklęte w świetle i cieniu

Legendy zaklęte w świetle i cieniu to cykl warsztatów dla rodzin z dziećmi w wieku 7-9 lat, podczas których dzieci poznają bogaty świat krakowskich podań i opowieści. Podczas warsztatów uczestnicy przygotowują postacie i scenografię związane z daną legendą. Następnie, z wykorzystaniem teatru cieni, przedstawiają opowieść, samodzielnie animując postacie. Warsztaty odbywają się w soboty w Sali Miedzianej pałacu Krzysztofory.
Fotografia w większości czarno-biała. Wycięte figurki postaci jako teatr cieni.
Najważniejsze informacje
Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 7-9 lat
Limit; 30 osób (łącznie dzieci wraz z rodzicami)
Cena: 15 zł od dziecka