Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, w związku z trwającymi przygotowaniami do wystawy obejmującej twórczość artystyczną Włodzimierza Tetmajera, poszukujemy prac malarskich, rysunkowych lub opracowanych w innych technikach jego autorstwa. Więcej informacji w zakładce Wydarzenia >> Aktualności.
Strona korzysta z ciasteczek!

Magiczne Sztuki Baltazara

Pałac Krzysztofory zaprasza na przedstawienie teatralne dla najmłodszych z cyklu „Księgi Krzysztoforskie"!

22 maja zapraszamy na kolejne przedstawienie dla dzieci w ramach cyklu Księgi Krzysztoforskie.

Zapraszamy w magiczną podróż, gdzie iluzja staje się magią. Opowiemy o nieznanej krakowskiej legendzie, której głównym bohaterem jest Sztukmistrz Baltazar i jego wierny pomocnik, daleki kuzyn, Jasiek zwany Melepetą. Przeniesiemy się do czasów średniowiecznego Krakowa, gdzie powszechnie szanowany Baltazar bawił swoimi sztuczkami królewski dwór na Wawelu. Któregoś dnia Melepeta pozazdrościł kuzynowi talentów magicznych, postanowił zabrać Baltazarowi to, co było dla niego najcenniejsze, coś co dawało mu siłę bycia krakowskim sztukmistrzem. Co to było i jak się ta historia skończyła dowiecie się oglądając tę niezwykłą pełną magii i iluzji historię. 

Miejsce: Sala Miedziana, Pałac Krzysztofory
Prowadzenie: Teatr Otwarty TO 
Limit osób: 70 osób
Cena: 10 zł od dziecka (jeden opiekun wstęp wolny)
Konieczność rezerwacji miejsc oraz możliwość zakupu biletów w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków,
tel.: 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl


Księgi Krzysztoforskie to cykl spektakli dla dzieci w wieku 4-10 lat, podczas których dzieci poznają bogaty świat krakowskich podań i opowieści. W przedstawieniach pojawiają się m.in. Pan Twardowski, Smok Wawelski, szewc Skuba, Lajkonik, a także inni bohaterowie znani z legend Krakowa. Przedstawienia realizowanie są przez Teatr Otwarty. Spektakle odbywają się w Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory w niedzielne przedpołudnia.

Powiązane oddziały