Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, w związku z trwającymi przygotowaniami do wystawy obejmującej twórczość artystyczną Włodzimierza Tetmajera, poszukujemy prac malarskich, rysunkowych lub opracowanych w innych technikach jego autorstwa. Więcej informacji w zakładce Wydarzenia >> Aktualności.

Malarski październik, czyli spotkanie z konserwatorem malarstwa

Thesaurus Cracoviensis, oddział Muzeum Krakowa zaprasza na warsztaty dla dorosłych w ramach cyklu „Klinika dla rzeczy".

29.10.2022, godz.10.00
W czasie zajęć opowiemy o różnych technikach malarskich stosowanych przez artystów. Na wybranych przykładach z muzealnych zbiorów przybliżymy różnice, jakie występują pomiędzy akwarelą, gwaszem, obrazem olejnym czy obrazami wykonanymi w technice akrylowej. Opowiemy o podłożach malarskich oraz ich konserwacji. Przybliżymy słuchaczom warsztatów problematykę konserwatorską, stosowane w konserwacji malarstwa materiały oraz narzędzia. Pokażemy sposoby zabezpieczania i przechowywania obrazów w Muzeum Krakowa. Na zakończenie zajęć porady i konsultacje dla słuchaczy z dziedziny konserwacji malarstwa.

Informacje organizacyjne

Zajęcia odbywają się w oddziale Thesaurus Cracoviensis, w Pracowniach Konserwacji przy ul. Księcia Józefa 337
Czas trwania poszczególnych zajęć – ok. 3 godz.
Koszt zajęć – 25 zł
Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Rezerwacje: Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 35,
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426 50 60
Zajęcia obywają się stacjonarnie z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

Partner warsztatów