Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.

Malarski październik, czyli spotkanie z konserwatorem malarstwa

Kolorowa fotografia. Konserwatorka przy pracy nad obrazem.
Najważniejsze informacje
Zajęcia odbywają się w oddziale Thesaurus Cracoviensis, w Pracowniach Konserwacji przy ul. Księcia Józefa 337
Czas trwania poszczególnych zajęć – ok. 3 godz.
Koszt zajęć – 25 zł
Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Rezerwacje:
Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 35,
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426 50 60

Thesaurus Cracoviensis, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na warsztaty z cyklu „Klinika dla rzeczy”.

W czasie zajęć opowiemy o różnych technikach malarskich stosowanych przez artystów. Na wybranych przykładach z muzealnych zbiorów przybliżymy różnice, jakie występują pomiędzy akwarelą, gwaszem, obrazem olejnym czy obrazami wykonanymi w technice akrylowej. Opowiemy o podłożach malarskich oraz ich konserwacji. Przybliżymy słuchaczom warsztatów problematykę konserwatorską, stosowane w konserwacji malarstwa materiały oraz narzędzia. Pokażemy sposoby zabezpieczania i przechowywania obrazów w Muzeum Krakowa. Na zakończenie zajęć porady i konsultacje dla słuchaczy z dziedziny konserwacji malarstwa.
Osoba prowadząca: Anna Per-Żywolewska, Anna Robionek
Kolorowa fotografia. Konserwatorka przy pracy nad obrazem.
Najważniejsze informacje
Czas trwania poszczególnych zajęć – ok. 3 godz.
Koszt zajęć – 25 zł
Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Rezerwacje:
Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 35,