Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W dniu 8 czerwca (czwartek) w Uroczystość Bożego Ciała wszystkie oddziały Muzeum Krakowa są nieczynne. Link
Strona korzysta z ciasteczek!

Malwy dla Tetmajera

Rydlówka, Parking przy ulicy Włodzimierza Tetmajera
Najważniejsze informacje
Udział bezpłatny
Czas trwania: 11:00 – 13:00
Kwiat malwy symbolizuje czułość, łagodność ale też tęsknotę za naturą. Kojarzy się z wiejskim obejściem. Malwy maja właściwości lecznicze, są wykorzystywane w ziołolecznictwie i kosmetyce, cenione też w kuchni. Ten uniwersalny, piękny kwiat często pojawiał się też na obrazach młodopolskich malarzy. Jest jedną z piękniejszych ozdób Bronowic. Uznaliśmy więc, że ta roślina może być swego rodzaju symbolem Roku Włodzimierza Tetmajera.

Propagując bliską Włodzimierzowi Tetmajerowi idee odpowiedzialności społecznej, we współpracy naszymi Partnerami z całej Polski oraz Galerią Bronowice, firmą Plantico i dzięki pomocy Zarządu Zieleni miejskiej w Krakowie, chcemy obsadzić malwami ulice i ogródki w całej Polsce. Będzie to zarówno okazja do opowieści o losach Włodzimierza Tetmajera, a także sąsiedzkiej integracji i wspólnej troski o estetykę najbliższego otoczenia.

Sadzenie malw to wydarzenie skierowane do szerokiego grona odbiorców – udział w nim mogą wziąć zarówno dorośli jak i dzieci. To  okazja do współpracy i łączenia pokoleń.

W Krakowie malwy sadzić będziemy m.in. przy ulicy Włodzimierza Tetmajera oraz przed Galerią Bronowice. Chętnych obdarujemy nasionami, aby mogli wyhodować swoje okazy. Akcji towarzyszyć będą warsztaty dla najmłodszych.

#RokTetmajera #wybierzTetmajera

Wydarzenie wpisuje się w obchody roku Włodzimierza Tetmajera.

Malwy dla Tetmajera

Zdjęcie kwitnących malw przed Ryldówką.
Najważniejsze informacje
Udział bezpłatny
Czas trwania: 11:00 – 13:00

Główny Patron medialny Roku Włodzimierza Tetmajera

Partner wydarzenia:

Powiązane oddziały

Powiązane aktualności