Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej

Metalowy luty, czyli spotkanie z konserwatorem metalu

Zdjęcie z warsztatów. Osoba czyszcząca monety w rękawiczkach.
Najważniejsze informacje

Zajęcia odbywają się w oddziale Thesaurus Cracoviensis, w Pracowniach Konserwacji przy ul. Księcia Józefa 337
Czas trwania poszczególnych zajęć – ok. 3 godz.
Koszt zajęć – 25 zł
Liczba miejsc jest ograniczona (12 osób) – decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy na dane zajęcia uruchamiane są miesiąc przed datą spotkania.
Rezerwacje: Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 35, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426 50 60

Thesaurus Cracoviensis, oddział Muzeum Krakowa zaprasza na warsztaty z cyklu „Klinika dla rzeczy”.

Podczas spotkania omówimy zagadnienia związane z konserwacją i zabezpieczaniem obiektów metalowych na przykładzie monet. W ramach spotkania poruszona zostanie problematyka korozji występująca na różnych stopach metali. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak w domowych warunkach oczyścić i przechowywać swoje monety. Na zakończenie zajęć porady i konsultacje dla słuchaczy z dziedziny konserwacji metalu.
Osoba prowadząca: Weronika Nowacka, Rościszewska Joanna

Zapisy na dane zajęcia uruchamiane są miesiąc przed datą spotkania.
Zdjęcie z warsztatów. Osoba czyszcząca monety w rękawiczkach.
Najważniejsze informacje

Czas trwania poszczególnych zajęć – ok. 3 godz.
Koszt zajęć – 25 zł
Liczba miejsc jest ograniczona (12 osób) – decyduje kolejność zgłoszeń.