Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W najbliższy poniedziałek, 17 stycznia nie będzie dostępu do Pałacu Krzysztofory od strony Rynku Głównego. Proszę o korzystanie w tym dniu z bramy od ulicy Szczepańskiej.

Mistrzejowice – dzieje wsi do rozbiorów - wykład popularnonaukowy

Muzeum Nowej Huty, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na wykład „Mistrzejowice – dzieje wsi do rozbiorów”!

23 stycznia 2022: Mistrzejowice – dzieje wsi do rozbiorów
Godzina 15.00

Mistrzejowice – niegdyś wieś, która dała nazwę jednej z dzielnic Krakowa. Jak wyglądały dzieje tej wsi i jej mieszkańców w epoce staropolskiej? Gdzie owe Mistrzejowice leżały, co na ich miejscu dziś się znajduje i jak prawdopodobnie wyglądały? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w czasie wykładu.
Prowadzenie: Mateusz Niemiec

Wykłady popularnonaukowe odbywają się w niedziele.
Wydarzenie bezpłatne
Limit 30 miejsc

Na wszystkie wydarzenia z limitami miejsc, z wyjątkiem spacerów, pierwszeństwo mają osoby z zapisami dokonanymi w Centrum Obsługi Zwiedzających Muzeum Krakowa:
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. (12) 426 50 60.

INFORMACJA WS. PASZPORTÓW COVIDOWYCH

Muzeum Krakowa informuje, że w związku z wprowadzonymi z dniem 1 grudnia 2021 r. obostrzeniami dotyczącymi ograniczenia liczby osób zwiedzających wystawy i biorących udział w wydarzeniach edukacyjnych, a także wyłączenia spod tych ograniczeń osób zaszczepionych przeciwko Covid-19 - Muzeum umożliwiać będzie osobom zaszczepionym zwiedzanie oraz udział w wydarzeniach poza obowiązującymi limitami po przedstawieniu przez nie certyfikatu zaszczepienia (w postaci wydrukowanej lub cyfrowej). Przedstawienie certyfikatu jest oczywiście dobrowolne, jednak jego nieprzedstawienie może spowodować konieczność oczekiwania na wejście na wystawę lub niemożność uczestniczenia w wydarzeniu.
Wybierając się do Muzeum Krakowa, pamiętajcie zatem o certyfikatach!