Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Muzeum Krakowa wprowadza w grudniu 2022 roku ograniczenia funkcjonowania wszystkich oddziałów - zobowiązanie takie nakłada na nas „ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej” z 29 września 2022 r. Więcej informacji w zakładce AKTUALNOŚCI.

„Na żydowskim Kazimierzu – Światła chanukowe”

Kolorowe zdjęcie wnętrza Starej Synagogi.
Najważniejsze informacje
Spotkanie skierowane głównie do osób z niepełnosprawnością wzroku -młodzieży i osób dorosłych.
Limit miejsc: 10 osób
Wstęp bezpłatny
Informacje i zapisy: Elżbieta Lang e-mail: e.lang@muzeumkrakowa.pl, 12 257-10-17 wew. 109/ 691-377-437;
Centrum Obsługi Zwiedzających e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426-50-60

Stara Synagoga, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na oprowadzanie połączone z warsztatami z elementami audiodeskrypcji i pomocami dotykowymi.

Chanuka [Święto Poświęcenia (Odnowienia), Święto Świateł] to radosne święto rodzinne. Upamiętnia cud, który nastąpił po odzyskaniu Świątyni Jerozolimskiej sprofanowanej przez wojska syryjskie. Zapraszamy do Starej Synagogi, by zapalić światła w świeczniku chanukowym, poznać zwyczaje świąteczne i zakręcić bączkiem chanukowym. W tej tradycyjnej grze wszyscy wygrają! Zapraszamy do Starej Synagogi na krakowskim Kazimierzu na kolejne warsztaty w ramach cyklu „Kraków naprawdę dla wszystkich”.
Osoba prowadząca: Anna Jodłowiec- Dziedzic/ asysta: Elżbieta Lang, Katarzyna Bury
Kolorowe zdjęcie wnętrza Starej Synagogi.
Najważniejsze informacje
Limit miejsc: 10 osób