Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN

Nie tylko szopka... Krakowskie historie i motywy w zbiorach Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych. Wykład online

Fabryka Emalai Oskara Schindlera, oddział Muzeum krakowa, zaprasza na wykład online towarzyszący wystawie czasowej „Rozstania-poszukiwania. Wojenne losy krakowian”.

Transmisja online wykładu odbędzie się na Facebooku Fabryki Schindlera.

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Rozstania-poszukiwania. Wojenne losy krakowian”.

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach to Muzeum-Miejsce Pamięci powstałe na terenie dawnego obozu jenieckiego Lamsdorf. Muzeum zbiera, przechowuje i udostępnia liczne muzealia i archiwalia – są to głównie pamiątki związane z jeńcami wojennymi, przede wszystkim z okresu II wojny światowej. Zbiory Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych należą do najcenniejszych i najbogatszych tego rodzaju w Polsce. Składa się na nie kilkadziesiąt tysięcy pozycji, m.in. przedmioty używane bądź wytworzone przez jeńców wojennych w czasie pobytu w niewoli czy należące do administracji i służby wartowniczej obozów jenieckich. W swojej kolekcji przechowuje także pamiątki związane z mieszkańcami Krakowa i żołnierzami służącymi w krakowskich jednostkach, którzy we wrześniu 1939 roku dostali się do niemieckiej niewoli.

Udział bezpłatny

Prowadzenie: Piotr Jędorowicz (Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach).