Ustawienia prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Niedzielne oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Wincenty Wodzinowski. Czuły obserwator”

Kolorowy obraz przedstawiający kobietę w stroju tradycyjnym.
Najważniejsze informacje
Limit: 25 osób

Wystawa czasowa prezentowana jest na II piętrze Pałacu Krzysztofory, oddziale Muzeum Krakowa, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków

• rezerwacje i sprzedaż biletów na wydarzenia towarzyszące wystawie dokonuje się w Centrum Obsługi Zwiedzających, parter Pałacu Krzysztofory; godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela 10.00 – 19.00, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl,  tel. (+48) 12 426 50 60
  • oprowadzania kuratorskie w cenie biletu wstępu na wystawę.
Wodzinowski był nie tylko artystą, ale pełnym pasji patriotą, legionistą i społecznikiem zaangażowanym w życie dwóch miast Krakowa i Podgórza. Był także, a może i przede wszystkim, „głową domu” niezwykłej rodziny Wodzinowskich. Wystawa jest kolejną opowieścią o Krakowie, widzianą przez pryzmat życia zwykłego – niezwykłego mieszkańca. To pierwsza próba monograficznego ujęcia twórczości malarza, osadzona w szerszym kontekście historii i kultury Krakowa przełomu XIX i XX stulecia. Zapraszamy zatem do Pałacu Krzysztofory na oprowadzania. Kuratorka wystawy Elżbieta Lang poprowadzi zwiedzających szlakiem życia i twórczości tej nietuzinkowej postaci. Spotkania zostały przygotowane w licznych terminach w godzinach przedpopołudniowych i popołudniowych, tak aby każdy mógł znaleźć odpowiedni dla siebie czas.

Prowadzenie: Elżbieta Lang
Kolorowy obraz przedstawiający kobietę w stroju tradycyjnym.
Najważniejsze informacje
Limit: 25 osób

• oprowadzania kuratorskie w cenie biletu wstępu na wystawę.