Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN

Muzeum Krakowa zaprasza do udziału w odczycie Ewy Gaczoł „Obrazy rysowane sercem i soczewką. Kolekcja Henryka Hermanowicza w zbiorach Muzeum Krakowa”.

Odczyt poświęcony będzie wybitnemu krakowskiemu fotografikowi Henrykowi Hermanowiczowi, który pozostawił po sobie spuściznę w postaci wielu tysięcy negatywów, diapozytywów i odbitek fotograficznych. Ukazują one piękno polskiego krajobrazu, życie codzienne mieszkańców, a także rozmaite wydarzenia i uroczystości. Nazywany „poetą kamery fotograficznej”, Hermanowicz w swoich fotografiach łączył mistrzostwo pejzażysty z instynktem fotoreportera.

Muzeum Krakowa od lat gromadzi kolekcję prac artysty. Zakup kolejnej partii umożliwiła dotacja Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów w ramach programu „Rozbudowa zbiorów muzealnych 2021”.

Odczyt odbędzie się 29 listopada 2021 r. (poniedziałek) o godz. 14.00 w
Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, Kraków.

Odczytowi towarzyszyć będzie prezentacja.

Prezentację będzie można także oglądać na 2 ekranach monitorów w pałacu Krzysztofory:

- w Pasażu Pałacu Krzysztofory (przy wejściu od strony Rynku Głównego) od 30 listopada do 12 grudnia, w godzinach 8:00 do 23:00
- w Centrum Obsługi Zwiedzających od 30 listopada do 12 grudnia, w godzinach 10:00-19:00.

Wydarzenie bezpłatne

Widok Krzemieńca, fot. Henryk Hermanowicz, koniec lat 30. XX w.