Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej

Najważniejsze informacje
Przedstawienie teatralne dla dzieci w wieku 5-10 lat
Limit: 100
Cena: 20 zł (jeden opiekun wstęp wolny)
Konieczność rezerwacji miejsc: Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

Zapraszamy na kolejne przedstawienie dla dzieci w ramach cyklu Księgi Krzysztoforskie. Tym razem poznamy historię Pana Twardowskiego. Co łączy Pana Twardowskiego z Pałacem Krzysztofory? Podobno w przepastnych krzysztoforskich piwnicach znajdowała się pracownia alchemiczna Mistrza Twardowskiego. Twardowski był nie tylko wielkim czarnoksiężnikiem, ale także nietuzinkowym człowiekiem, który nie bał się nawet … zawrzeć pakt z diabłem. Co z tego wyniknęło, dowiemy się podczas spektaklu.

Księgi Krzysztoforskie to cykl spektakli dla dzieci w wieku 3-9 lat, podczas których dzieci poznają bogaty świat krakowskich podań i opowieści. W przedstawieniach pojawiają się m.in. Pan Twardowski, Smok Wawelski, szewc Skuba, Lajkonik, a także inni bohaterowie znani z legend Krakowa. Przedstawienia realizowanie są przez Teatr Otwarty.

Najważniejsze informacje
Przedstawienie teatralne dla dzieci w wieku 5-10 lat
Limit: 100
Cena: 20 zł (jeden opiekun wstęp wolny)