Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Plac Centralny. W poszukiwaniu centrum” z tłumaczeniem na Polski Język Migowy PJM

Kolorowa grafika promująca cykl „Kraków naprawdę dla wszystkich”.
Najważniejsze informacje
Wstęp w cenie biletu wstępu na wystawę

Muzeum Nowej Huty, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na wydarzenie towarzyszące wystawie „Plac Centralny. W poszukiwaniu centrum”.

Wystawa poprowadzi nas przez opowieści o różnych aspektach funkcjonowania placu Centralnego im. Ronalda Reagana. W trakcie jej zwiedzania spróbujemy odpowiedzieć na podstawowe pytanie, które zadali sobie kuratorzy ekspozycji w trakcie jej przygotowywania -  czy pełni on rolę centrum Starej Nowej Huty, a może zatracił ją w przeszłości? Czy jest on dziś centrum komunikacyjnym, centrum handlowo-usługowym lub np. centrum rekreacyjnym? Poruszymy również wątek kontrowersji wokół nadania patrona placowi w 2004 r. w postaci prezydenta USA z lat 80. XX w. Ronalda Reagana.

Osoba prowadząca: Bartosz Arkuszewski
Kolorowa grafika promująca cykl „Kraków naprawdę dla wszystkich”.
Najważniejsze informacje
Wstęp w cenie biletu wstępu na wystawę