Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Informujemy, że Centrum Obsługi Zwiedzających przeniosło się do Pałacu Krzysztofory. Zapraszamy!

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „W chocholim tańcu”: „Wśród weselnych stołów”

Dom pod Krzyżem, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na oprowadzanie kuratorskie będące częścią programu Europejskich Dni Dziedzictwa 2021: „Smaki dziedzictwa”.

Co sprawiło, że „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego tak poruszyło w 1901 roku opinię publiczną? W jakich procesach artystycznych, społecznych i politycznych ten dramat uczestniczył? Co „Wesele” znaczy dla nas dziś? W trakcie oprowadzania przewodnikami po wystawie będą kuratorki oraz… powyższe pytania, które sobie, jako twórczynie wystawy, zadały.

Pochylimy się również nad obecnością i charakterem weselnych stołów w różnych inscenizacjach tego najsłynniejszego dramatu Wyspiańskiego.

Prowadząca: Julia Lizurek
Limit: 15 osób
Oprowadzanie bezpłatne

Konieczność rezerwacji w Centrum Obsługi Zwiedzających: Rynek Główny 1, 31-042 Kraków, tel. 12 426 50 60, info@muzeumkrakowa.pl