Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Informujemy, że Centrum Obsługi Zwiedzających przeniosło się do Pałacu Krzysztofory. Zapraszamy!

Oprowadzanie po wystawie czasowej "Współistnienie"

Muzeum Krakowa zaprasza na oprowadzanie po wystawie "Współistnienie".

Czas pandemii paradoksalnie sprzyja twórczości artystycznej. Artyści, wyczuleni na otoczenie i mocnej reagujący na wydarzenia, z wnikliwością obserwują i opisują codzienność, a ich twórczość traktować można jak reporterski, symboliczny i pouczający zapis rzeczywistości. Widzą, słyszą i czują więcej. Sztuka, jak zawsze, okazała się niezastąpionym środkiem wyrazu w sytuacji, którą trudno jest nazwać i opisać w prosty sposób. Nie są to działanie wymuszone i nastawione na wpisanie się za wszelką cenę w aktualne trendy. Pandemia dotknęła każdej sfery życia człowieka, a artyści starali się czerpać z tego inspiracje i motywacje.

Część z nich, zamknięta w pracowniach, malowała, rysowała, pisała. Niektórzy wychodzili na puste ulice Krakowa i ingerowali w pozornie martwą tkankę miasta, ożywiając ją i dając nadzieję. Wielu dzieliło się swoją twórczością w mediach społecznościowych. Twórczość pandemiczna to ważny ślad czasów i sytuacji, w której znalazł się świat i człowiek na przełomie drugiej i trzeciej dekady XXI wieku.

W oprowadzaniu wezmą udział twórcy zaangażowani w powstanie wystawy, m.in. Iwona Siwek-Front, Paulina Taranek, Mateusz Szczypiński, Artur Wabik.

Spotkanie rozpocznie się w holu Muzeum Podgórza.
Limit: 15 osób.
Udział w cenie biletu wstępu.
Konieczność rezerwacji miejsc oraz możliwość zakupu biletów w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35):
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl
Możliwość nabycia biletów również w kasie Muzeum Podgórza.

Grafika:
Mateusz Szczypiński, „Plague II”, ed. 5 + 2 AP, 2020, collage na wydruku cyfrowym, własność artysty.