Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Informujemy, że Centrum Obsługi Zwiedzających przeniosło się do Pałacu Krzysztofory. Zapraszamy!
Strona korzysta z ciasteczek!

Oprowadzanie po wystawie czasowej "Współistnienie"

Muzeum Krakowa zaprasza na oprowadzanie po wystawie "Współistnienie".

Czas pandemii paradoksalnie sprzyja twórczości artystycznej. Artyści, wyczuleni na otoczenie i mocnej reagujący na wydarzenia, z wnikliwością obserwują i opisują codzienność, a ich twórczość traktować można jak reporterski, symboliczny i pouczający zapis rzeczywistości. Widzą, słyszą i czują więcej. Sztuka, jak zawsze, okazała się niezastąpionym środkiem wyrazu w sytuacji, którą trudno jest nazwać i opisać w prosty sposób. Nie są to działanie wymuszone i nastawione na wpisanie się za wszelką cenę w aktualne trendy. Pandemia dotknęła każdej sfery życia człowieka, a artyści starali się czerpać z tego inspiracje i motywacje.

Część z nich, zamknięta w pracowniach, malowała, rysowała, pisała. Niektórzy wychodzili na puste ulice Krakowa i ingerowali w pozornie martwą tkankę miasta, ożywiając ją i dając nadzieję. Wielu dzieliło się swoją twórczością w mediach społecznościowych. Twórczość pandemiczna to ważny ślad czasów i sytuacji, w której znalazł się świat i człowiek na przełomie drugiej i trzeciej dekady XXI wieku.

W oprowadzaniu wezmą udział twórcy zaangażowani w powstanie wystawy, m.in. Iwona Siwek-Front, Paulina Taranek, Mateusz Szczypiński, Artur Wabik.

Spotkanie rozpocznie się w holu Muzeum Podgórza.
Limit: 15 osób.
Udział w cenie biletu wstępu.
Konieczność rezerwacji miejsc oraz możliwość zakupu biletów w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35):
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl 
tel. 12 426 50 60
Możliwość nabycia biletów również w kasie Muzeum Podgórza.

Grafika:
Mateusz Szczypiński, „Plague II”, ed. 5 + 2 AP, 2020, collage na wydruku cyfrowym, własność artysty.

Powiązane oddziały