Bilety onlineDeklaracja dostepnościDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, informujemy, iż 15 sierpnia (poniedziałek) wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne.

Kolorowy baner reklamujący wydarzenie

Muzeum Krakowa zaprasza na tegoroczną edycję „Średniowiecze da się lubić”!

W ramach niedzielnych spotkań ze średniowieczem w Barbakanie oraz Celestacie zapraszamy Państwa na wykłady:

Michał Szczerba
Organizacje i konkursy strzeleckie na miniaturze "Kodeksu" Behema oraz miniaturach europejskich w średniowieczu i w początkach czasów nowożytnych. – wykład, godz. 12:00, Celestat

Krakowskie bractwo kurkowe i organizowany przez nie konkurs strzelecki o tytuł króla kurkowego może poszczycić się jednym z najstarszych ujęć ikonograficznych w Europie przełomu średniowiecza i okresu nowożytnego - znajduje się w formie miniatury w wydanym w 1505 r. tzw. "Kodeksie" Baltazara Behema. Na wykładzie zostaną zaprezentowane inne wizerunki przedstawiające organizacje i ćwiczenia strzeleckie z terenów Europy Zachodniej - m. in. z Konstancji, Brugii, St. Gallen czy Antwerpii, autorstwa wybitnych ilustratorów i malarzy np. Simona Beninga czy Matthiasa Gerunga lub pochodzące z Kroniki Diebolda Schillinga Młodszego, Psałterza Luttrelle, Godzinek z Mastricht.

Brak konieczności rezerwacji.

Link do programu: Program „Średniowiecze da się lubić”!
Kolorowy baner reklamujący wydarzenie