Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej

Otwarcie wystawy „Anna z Bronowic”

Najważniejsze informacje
Limit osób: 45
Udział bezpłatny.
Obowiązuje rezerwacja Centrum Obsługi Zwiedzających, adres: Rynek Główny 35, telefon: (12) 426 50 60, email: info@muzeumkrakowa.pl

Zapraszamy na wernisaż.

Po raz pierwszy w Rydlówce w przestrzeni stałej wystawy zaprezentujemy historię Anny Tetmajerowej z Mikołajczyków – niesamowitej Bronowianki, żony młodopolskiego malarza i pierwszej gospodyni tego domu. We wnętrzu dworku pojawią się nieprezentowane wcześniej eksponaty – osobiste przedmioty bohaterki wystawy, jej rodzinne pamiątki, dawne fotografie i zapiski. Pozwolą one poznać różne etapy życia Anny: od panieństwa, poprzez czasy małżeńskie i lata wojny, aż do okresu, kiedy została zmuszona do opuszczenia domu i przebycia niemal całego świata, by do niego w końcu powrócić.
Otwarcie wystawy poprzedzi kilka słów kuratora wystawy Kamila Kopka i wykład Marty Marek, na którym przybliżone zostaną pierwsze dekady życia Anny. Na koniec odbędzie się krótkie oprowadzanie kuratorskie.

Osoba prowadząca: Marta Marek, Kamil Kopek
Najważniejsze informacje