Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, w związku z trwającymi przygotowaniami do wystawy obejmującej twórczość artystyczną Włodzimierza Tetmajera, poszukujemy prac malarskich, rysunkowych lub opracowanych w innych technikach jego autorstwa. Więcej informacji w zakładce Wydarzenia >> Aktualności.

Pieśni obrzędowe i ich moc

Rydlówka, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na wykład z cyklu „Herbatka u Rydla”.

Pieśni towarzyszyły kiedyś najważniejszym momentom ludzkiego życia, stanowiąc podstawę scenariusza wielu obrzędów. Śpiewano małym dzieciom, wydając pannę za mąż, odsyłając mężczyzn na wojenną tułaczkę i żegnając odchodzącego członka społeczności. Dzięki obrzędom możliwa była zmiana, a jej dokonanie wymagało kontaktu z rozmaicie wyobrażanym sacrum. Wykład przybliży znaczenie pieśni obrzędowych w perspektywie antropologicznej.
Osoba prowadząca: Marta Derejczyk

Limit osób: 40
Udział bezpłatny
Konieczność rezerwacji miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków,