Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Muzeum Krakowa wprowadza w grudniu 2022 roku ograniczenia funkcjonowania wszystkich oddziałów - zobowiązanie takie nakłada na nas „ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej” z 29 września 2022 r. Więcej informacji w zakładce AKTUALNOŚCI.

Plac Szczepański – salon kulturalny Krakowa?

Kolorowa grafika. Niebieski napis: DNA KRAKOWA na żółtym tle tkanki miasta. Poniżej tytuł i szczegóły wydarzenia.
Najważniejsze informacje
Miejsce wydarzenia: Pałac Krzysztofory, Sala Miedziana
Brak rezerwacji
Wstęp wolny

Pałac Krzysztofory, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na najnowsze spotkanie z cyklu „DNA Krakowa”.

Plac Szczepański przeszedł drogę od miejsca usytuowania świątyni, przez plac targowy i parking, do jednego z reprezentacyjnych wnętrz urbanistycznych Krakowa. W czasie najbliższego spotkania zastanowimy się nad tym, w jaki sposób liczne, skupione wokół Placu Szczepańskiego instytucje, zwłaszcza o charakterze kulturalnym, mogą wspólnie przyczynić się do rozwoju jego społecznych funkcji, co mogłoby przyczynić się do jego dalszego ożywienia.
Spotkanie poprowadzi dr Michał Niezabitowski, Dyrektor Muzeum Krakowa

Wśród gości m.in.
  • Robert Piaskowski, Pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Kultury
  • Waldemar Raźniak, Dyrektor Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
  • Tomasz Popiołek, Dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych UMK
  • Zbigniew Witek, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych
  • Łukasz Pawlik, Zastępca Dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie
  • Paulina Zarzycka, Bunkier Sztuki
Spotkanie przygotowali Kamil Stasiak i Katarzyna Winiarczyk

„DNA Krakowa”

Jak kod genetyczny decyduje o cechach człowieka, tak mieszkańcy, występujące między nimi powiązania oraz wynikająca z nich aktywność, są podstawą dla kształtowania charakteru Krakowa. Miejski ekosystem tworzą organizacje i ludzie działający w różnych obszarach, o rozmaitych motywacjach, postawach, celach i sposobach działania. Te odmienności mogą stać się przestrzenią konfliktu, ale wymiana doświadczeń i dialog dają szansę, by różnice te przekuć w siłę. Zapraszamy więc na kolejne spotkanie „DNA Krakowa”.
Najważniejsze informacje
Miejsce wydarzenia: Pałac Krzysztofory, Sala Miedziana