Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej

„Podgórze - miasto u stóp Krzemionek”

Zdjęcie stolika z elementami dostępnościowymi.
Najważniejsze informacje
Spotkanie skierowane głównie do młodzieży oraz osób dorosłych z niepełnosprawnością wzroku.
Limit: 10 osób
Informacje o asyście i zapisy: Elżbieta Lang e-mail: e.lang@muzeumkrakowa.pl, 12 257-10-17 wew. 109. Centrum Obsługi Zwiedzających e-mail:info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426-50-60
Wstęp bezpłatny
Lokalizacja: Limanowskiego 51, 30-553 Kraków

Muzeum Podgórza, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza w ramach cyklu „Kraków naprawdę dla wszystkich” na oprowadzanie z elementami audiodeskrypcji i pomocami dotykowymi.

W ramach cyklu „Kraków naprawdę dla wszystkich” zapraszamy na prawy brzeg Wisły do dawnego Wolnego Królewskiego Miasta Podgórza. Podczas zajęć odkryjemy kiedy i w jakich okolicznościach powstało to graniczące z Krakowem miasto. Dowiemy się, kto odpowiadał za wytyczenie jego planów i czuwał nad prawidłowym przebiegiem procesu budowy. Kto sprawował władzę w mieście i jak wyglądało życie jego mieszkańców?. Poznamy także historię podgórskiego przemysłu, handlu i rzemiosła. Na przykładzie jego barwnej historii wspólnie postaramy się ustalić, czym jest dziedzictwo kulturowe i jak pielęgnować jego bogactwo.
Prowadzenie: Anna Warzecha / asysta: Elżbieta Lang, Katarzyna Bury
Zdjęcie stolika z elementami dostępnościowymi.
Najważniejsze informacje
Limit: 10 osób