Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej

Poeta czy architekt. Rzecz o Teodorze Talowskim - wykład

Rydlówka, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na wykład z cyklu Herbatka u Rydlów.

Wydarzenie na miejscu w Rydlówce oraz transmisja na żywo na profilu Rydlówki na Facebooku.

Teodor Talowski należy do najważniejszych architektów Krakowa końca XIX wieku, a przy tym jednym z najoryginalniejszych twórców gmachów i kamienic. Specyficzny język form jakimi się posługiwał powodują, że bez trudu rozpoznajemy jego charakterystyczne projekty. W swoim czasie szokował - ale też zachwycał, a jego styl wciąż ewoluował. Wyrazistość jego realizacji przyniosła też naśladowców, zarówno wśród swoich uczniów z Politechniki Lwowskiej jak i lokalnych budowniczych.
O barwnym świecie budynków Talowskiego, projektach, materiałach ale też o wątpliwościach związanych z jego twórczością opowie Jakub Jastrzębski, badający i popularyzujący wiedzę o krakowskiej architekturze przełomu XIX i XX wieku. Na co dzień pracownik Muzeum Podgórza, po godzinach współautor facebookowego profilu Igraszki z czasem.

Osoba prowadząca: Jakub Jastrzębski
Limit w wydarzeniu na żywo: 40 osób
Wstęp bezpłatny
Konieczność rezerwacji miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków,