Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Muzeum Krakowa wprowadza w grudniu 2022 roku ograniczenia funkcjonowania wszystkich oddziałów - zobowiązanie takie nakłada na nas „ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej” z 29 września 2022 r. Więcej informacji w zakładce AKTUALNOŚCI.

„Przed obliczem gwiazd Twych białych” . Varda Getzow - oprowadzanie

Kolorowa grafika promująca wystawę. Zielone postacie na szarym tle.
Najważniejsze informacje
Czas trwania: 1,5 godz.
Liczba miejsc: 20
Miejsce: Fabryka Emalia Oskara Schindlera, ul. Lipowa 4
Oprowadzanie wliczone w cenę biletu na wystawę stałą. Brak konieczności rezerwacji. Bilety do nabycia w kasach Muzeum oraz przez Centrum Obsługi Zwiedzających (COZ), tel. 12 426 50 60; info@muzeumkrakowa.pl
Udział zalecany jest dla osób powyżej 14. roku życia.

Fabryka Oskara Schindlera, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej.

Izraelska artystka Varda Getzow w swojej najnowszej wystawie „Przed obliczem gwiazd Twych białych” odnosi się najmłodszych ofiar Holokaustu, kładąc nacisk na wymiar przeżyć i traum, którym zakończenie działań wojennych nie położyło kresu. Artystka traktuje dziecięce cierpienie jako stały element historii świata kreowanego przez dorosłych. Prezentowane dzieła nierozerwalnie złączone są z tematyką II wojny światowej, ale ich wymowa jest uniwersalna: stawiają stale aktualne pytania o wymiar pamięci, postpamięci i zagrożeń, jakie niesie obojętność.

Artystka łącząc w swoim warsztacie techniki rysunku i akwareli, obiekty ready-made, instalacje site-specific, wydruki cyfrowe na tkaninach i zdjęcia archiwalne, tworzy intymne medium do kontaktu z odbiorcą jej sztuki, zachęcające do osobistej refleksji nad historią i teraźniejszością.
Prowadzenie: Mateusz Zdeb (Muzeum Krakowa, Fabryka Emalia Oskara Schindlera), jęz. polski
Kolorowa grafika promująca wystawę. Zielone postacie na szarym tle.
Najważniejsze informacje
Czas trwania: 1,5 godz.
Liczba miejsc: 20
Miejsce: Fabryka Emalia Oskara Schindlera, ul. Lipowa 4
Udział zalecany jest dla osób powyżej 14. roku życia.

Wystawa organizowana we współpracy z KL Plaszow