Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Muzeum Krakowa wprowadza w grudniu 2022 roku ograniczenia funkcjonowania wszystkich oddziałów - zobowiązanie takie nakłada na nas „ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej” z 29 września 2022 r. Więcej informacji w zakładce AKTUALNOŚCI.

„Przed obliczem gwiazd Twych białych”. Varda Getzow - oprowadzanie z tłumaczeniem elementami audiodeskrypcji

Kolorowa grafika promująca wystawę. Zielone postacie na szarym tle.
Najważniejsze informacje
Wydarzenie bezpłatne
Udział w wydarzeniu jest możliwy po wcześniejszej rezerwacji dokonanej przez stronę Muzeum KL Plaszow lub Centrum Obsługi Zwiedzających (Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35) 12 426 50 60; info@muzeumkrakowa.pl
Udział zalecany jest dla osób powyżej 14. roku życia.
Czas trwania: 1,5 godz.
Miejsce: Fabryka Emalia Oskara Schindlera, ul. Lipowa 4

Muzeum KL Plaszow oraz Fabryka Oskara Schindlera, oddział Muzeum Krakowa, zapraszają na oprowadzanie po wystawie czasowej z elementami audiodeskrypcji.

Izraelska artystka Varda Getzow w swojej najnowszej wystawie „Przed obliczem gwiazd Twych białych” odnosi się najmłodszych ofiar Holokaustu, kładąc nacisk na wymiar przeżyć i traum, którym zakończenie działań wojennych nie położyło kresu. Artystka traktuje dziecięce cierpienie jako stały element historii świata kreowanego przez dorosłych. Prezentowane dzieła nierozerwalnie złączone są z tematyką II wojny światowej, ale ich wymowa jest uniwersalna: stawiają stale aktualne pytania o wymiar pamięci, postpamięci i zagrożeń, jakie niesie obojętność.
Artystka umiejętnie łącząc w swoim warsztacie techniki rysunku i akwareli, obiekty ready-made, instalacje site-specific, wydruki cyfrowe na tkaninach i zdjęcia archiwalne, tworzy intymne medium do kontaktu z odbiorcą jej sztuki, zachęcające do osobistej refleksji nad historią i teraźniejszością.
Prowadzenie: Kamil Karski (Muzeum KL Plaszow), język polski
Kolorowa grafika promująca wystawę. Zielone postacie na szarym tle.
Najważniejsze informacje
Wydarzenie bezpłatne
Udział zalecany jest dla osób powyżej 14. roku życia.
Czas trwania: 1,5 godz.
Miejsce: Fabryka Emalia Oskara Schindlera, ul. Lipowa 4