Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN

Przedstawienie jasełkowe w Muzeum Krakowa

Muzeum Krakowa zaprasza na przedstawienia jasełkowe w Pałacu Krzysztofory!

Muzeum Krakowa zaprasza na przedstawienia jasełkowe!

W tym roku, w związku z zakończeniem remontu Pałacu Krzysztofory, przy Rynku Głównym 35 zobaczymy nie tylko Pokonkursową Wystawę Szopek Krakowskich, ale także tradycyjne przedstawienia jasełkowe.

W grudniu zapraszamy na przedstawienia w wykonaniu pochodzącej ze Zwierzyńca rodziny Malików – artystów, którzy nie tylko od wielu pokoleń wykonują szopki, ale także odgrywają przedstawienia jasełkowe. Spektakle jasełkowe będą prezentowane z wykorzystaniem kukiełek, wśród których pojawią się postacie m.in. Heroda, Śmierci, Lajkonika, czy Pana Twardowskiego. Jasełkom będą towarzyszyły grane i śpiewane na żywo kolędy i pastorałki.

Miejsce: Sala Miedziana w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35).

Konieczność rezerwacji miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35):
tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

Limit: 50 osób.

Bilety: Udział w jasełkach jest bezpłatny.

Fotografia: Szopka krakowska, autor Jacek Pater, 2005, ze zbiorów Muzeum Krakowa.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego