Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.

Ptasie radio, czyli dlaczego ptaki śpiewają

Kolorowa grafika promująca wystawę. Kobiety leżące na plaży, w tle Wawel.
Najważniejsze informacje
Miejsce wydarzenia: Sala Jury Szopek Krakowskich, Pałac Krzysztofory II piętro
Limit osób: 20
Wstęp bezpłatny
Konieczność rezerwacji: Centrum Obsługi Zwiedzających: Rynek Główny 1, 31-042 Kraków, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

Dział Fotografii Krakowskiej Muzeum Krakowa, zaprasza na spotkanie z elementami dostępności w ramach wydarzeń towarzyszących wstawie „Wisła. Re-kreacja”.

Niezaprzeczalnym atutem Wisły są jej walory przyrodnicze. Podobnie jak Wisła przecina wstęgą całą Polskę, tak samo przecina ona też miejską tkankę Krakowa. Rzeka, szczególnie taka duża, jest
dla przyrody potężną drogą komunikacyjną i niezwykle ważnym korytarzem ekologicznym zarówno w skali miasta, jak i kraju oraz całej Europy! Łączy się ona bowiem z wieloma innymi korytarzami o randze Międzynarodowej. Najbliższe otoczenie zamieszkuje wiele gatunków ptaków (na stałe lub czasowo), niektóre z nich bardzo często dostrzec, ale o wiele łatwiej usłyszeć. Spotkanie będzie poświęcone ptasim dźwiękom. Dowiemy się czym jest odgłos, a czym głos oraz dlaczego i po co ptaki śpiewają.
Osoba prowadząca: Kazimierz Walasz - założyciel i wieloletni prezes Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego.
Kolorowa grafika promująca wystawę. Kobiety leżące na plaży, w tle Wawel.
Najważniejsze informacje
Miejsce wydarzenia: Sala Jury Szopek Krakowskich, Pałac Krzysztofory II piętro
Limit osób: 20
Wstęp bezpłatny