Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN

„Rzekłbym dwa słowa… za dużo” – konkurs interpretacji tekstów dramatycznych oraz poezji Stanisława Wyspiańskiego

Muzeum Krakowa organizuje 22 listopada 2021 roku III edycję konkursu recytatorskiego Rzekłbym dwa słowa… za dużo. Tym razem turniej dotyczy twórczości Stanisława Wyspiańskiego i jest jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie W chocholim tańcu.

Celem III edycji konkursu jest popularyzacja dorobku literackiego fascynującego poety, malarza, dramatopisarza, inscenizatora i twórcy nowoczesnego teatru w Polsce. Wspólnie z uczestnikami wydarzenia poznawać chcemy słowo twórcy Wesela, którego dzieła czerpią z różnych stylów, są utworami łamiącymi schematy, a w swojej istocie pozostają aktualne do dzisiaj. Ufamy, że każdy uczestnik, mierząc się z utworami Wyspiańskiego, przeżyje emocjonującą artystyczną przygodę, a jednocześnie zaprezentuje najpiękniejsze cechy swojego talentu i pokaże własny sposób interpretacji znakomitych dzieł klasycznej literatury polskiej. Mamy też nadzieję, że konkurs przyczyni się do kształtowania postaw obywatelskich wśród przedstawicieli młodego pokolenia, a Rydlówka i Dom pod Krzyżem staną się miejscami spotkań, podczas których można poszerzać i pogłębiać znajomość sztuki, wymieniać się własnymi doświadczeniami i talentami.

Jedną z nagród w konkursie będzie możliwość uczestniczenia w warsztacie aktorskim prowadzonym przez teatralnych artystów.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (klasy od VI do VIII) oraz ponadpodstawowych. Wszystkie potrzebne informacje dostępne są w Regulaminie, który wraz z kartą zgłoszeniową, formularzem RODO i dodatkowymi dokumentami znajduje się na stronie: www.muzeumkrakowa.pl/wydarzenia/rzekłbymdwasłowa.

Harmonogram przebiegu konkursu

I etap konkursu: 22 listopada 2021, godz. 10.00–17.00
Miejsce: Muzeum Rydlówka, ul. W. Tetmajera 28, Kraków

Finał: 7 grudnia 2021, godz. 10.00
Miejsce: Centrum Interpretacji Niematerialnego Dziedzictwa – Dom pod Krzyżem, ul. Szpitalna 21, Kraków

Konkursem w Muzeum Krakowa zajmuje się dr Agnieszka Kowalska
(Dział Dokumentacji Historii Teatru Krakowskiego),
e-mail: a.kowalska@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 422–52–58, 422–68–64, wew. 22.

Powiązane aktualności