Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.

Salon Książki Krakowskiej: „Plac Centralny. W poszukiwaniu centrum”

Grafika promująca wystawę „Plac Centralny. W poszukiwaniu centrum”. Chłopiec czytający gazetę na tle zdjęcia placu Centralnego.
Najważniejsze informacje
Wydarzenie towarzyszy wystawie „Plac Centralny. W poszukiwaniu centrum”.
Podczas spotkania katalog będzie sprzedawany z 15 % rabatem.
Udział bezpłatny

Muzeum Nowej Huty, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na wydarzenie towarzyszące wystawie „Plac Centralny. W poszukiwaniu centrum”.

Publikacja towarzyszy wystawie czasowej prezentowanej w Muzeum Nowej Huty, przybliżając historię najmłodszej dzielnicy miasta. Tym razem bohaterem ekspozycji w dawnym kinie Światowid, jest plac Centralny. Miejsce, które w opiniach wielu nowohucian, ale nie tylko, jest centrum Nowej Huty. Ale czy na pewno?
Właśnie na to pytanie o „centralność” placu Centralnego starają się odpowiedzieć autorzy publikacji. W katalogu można obejrzeć wiele archiwalnych fotografii, obrazów i rysunków przedstawiających plac Centralny i najbliższe okolice. Artykuły dotyczące urbanistyki, przemian funkcji handlowo- usługowych oraz wspomnienia mieszkańców dzielnicy stanowią uzupełnienie wystawy.

W spotkaniu udział wezmą:

• Piotr Kapusta (Muzeum Krakowa)
  • Bartosz Arkuszewski
  • dr Monika Płaziak (Instytut Geografii UP)
Spotkanie poprowadzi Marcin Baran.
Najważniejsze informacje
Wydarzenie towarzyszy wystawie „Plac Centralny. W poszukiwaniu centrum”.
Podczas spotkania katalog będzie sprzedawany z 15 % rabatem.
Udział bezpłatny