Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Muzeum Krakowa znów otwarte! Zachęcamy do sprawdzania aktualnych godzin funkcjonowania oddziałów. Do zobaczenia!

Ślady okupacji niemieckiej na terenie Krowodrzy

Zapraszamy na spacer edukacyjny, który poprowadzi Mariusz Bembenek, radny V Dzielnicy.

Publiczne utworzenie niemieckiej dzielnicy mieszkaniowej na terenie dzisiejszej Krowodrzy ogłoszono w czerwcu 1940 r. Jej centralna ulicą miała być Reichstrasse (przed wojną ul. Wybickiego, dziś ul. Królewska). Od 1944 roku w najbliższej okolicy zaczęto budować schrony przeciwlotnicze, które miały być ratunkiem dla tutejszych Niemców zaskoczonych na ulicy w czasie nalotu. Rozpoczęto również budowę wzorcowego osiedla domków wielorodzinnych,  usytuowanych wzdłuż Reichstrasse.

Zapraszamy stacjonarnie do 50 osób. W przypadku możliwości podniesienia limitu będziemy informować. Rejestracja przez Centrum Obsługi Zwiedzających: info@muzeumkrakowa.pl lub tel.: 12 426 50 60