Bilety onlineDeklaracja dostepnościDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, informujemy, iż 15 sierpnia (poniedziałek) wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne.

Socrealizm a postmodernizm – pokrewieństwa i przeciwieństwa

Kolorowa wizualizacja oddziału
Najważniejsze informacje
Cena: 10 zł
Sposób oraz miejsce zakupu biletów: Kasa w Muzeum Nowej Huty os. Centrum E 1, 31-934 Kraków

Muzeum Nowej Huty zaprasza na spacer z dr Michałem Wiśniewskim współautorem książki „Nowa Huta - architektoniczny portret miasta drugiej połowy XX wieku”.

Już, gdy w latach 70. XX w. na świecie pojawiła się architektura postmodernistyczna, wskazywano na jej pokrewieństwo z socrealizmem. Na pewno wiele elementów było dla obu tych stylów wspólne, bo zarówno w Nowej Hucie, jaki i np. w dziełach R. Bofilla znajdujemy te same odwołania do architektury antyku, renesansu czy baroku. Czy jednak cele polityczne, społeczne i filozoficzne obu tych stylów były tożsame? Na to pytanie odpowie dr Michał Wiśniewski współautorem książki „Nowa Huta - architektoniczny portret miasta drugiej połowy XX wieku”.
Osoba prowadząca: Dr Michał Wiśniewski
Kolorowa wizualizacja oddziału