Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN

SOLIDARNOŚĆ KLIMATYCZNA - spotkanie z cyklu „O solidarności. Rozmowy pokoleń”

Muzeum Nowej Huty – oddział Muzeum Krakowa oraz Stowarzyszenie Sieć Solidarności zapraszają na wyjątkowy cykl spotkań „O solidarności. Rozmowy pokoleń”. Pierwszym spotkaniem z cyklu będzie debata o solidarności klimatycznej.

„Kiedy nasze dzieci muszą protestować, by dorośli zobaczyli, że waży się ich przyszłość, to świadczy, że mamy kryzys”
(Al Gore, były wiceprezydent USA)

Kryzys klimatyczny jest jednym najpoważniejszych wyzwań współczesności. Wymaga działań natychmiastowych. Z dzisiejszej perspektywy już mało kto pamięta o ambitnym programie ekologicznym pierwszej krakowskiej Solidarności. Opowie o nim jego współtwórca, dr Krzysztof Görlich. Potem oddamy głos najmłodszemu pokoleniu, przedstawicielkom i przedstawicielom Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Porozmawiamy o celach ich ruchu, sposobach działania oraz organizacji wewnętrznej. Spotkanie poprowadzi prof. Beata Kowalska z Instytutu Socjologii UJ.

Udział bezpłatny.
Limit uczestników: 22.
Pierwszeństwo dla osób z rezerwacją w Centrum Obsługi Zwiedzających Muzeum Krakowa:
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, telefon: 12 426 50 60.

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na profilu Facebook Muzeum Nowej Huty.

Cykl „O solidarności. Rozmowy pokoleń”

Czym dzisiaj jest dla nas S(s)olidarność? Co pozostało po ruchu społecznym, który był wyrazicielem nadziei milionów ludzi? Czy kolejne pokolenia będą chciały czerpać z niego inspirację, pielęgnować wartości samorządności, oddolnej demokracji i codziennej solidarności? Jakie ideały są dla nas nadrzędne w trzeciej dekadzie XXI wieku?

Muzeum Nowej Huty - oddział Muzeum Krakowa oraz Stowarzyszenie Sieć Solidarności zapraszają na wyjątkowy cykl rozmów między pokoleniami. Dyskutować będą liderzy „starej” Solidarności” oraz młode aktywistki i aktywiści. Debaty poprowadzi prof. Beata Kowalska (Instytut Socjologii UJ).