Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Informujemy, że Centrum Obsługi Zwiedzających przeniosło się do Pałacu Krzysztofory. Serdecznie zapraszamy!

Spacer „Zapomniane Dziedzictwo Nowej Huty - Mogiła”

Muzeum Krakowa wraz z oddziałem Muzeum Nowej Huty zaprasza na spacer tematyczny.

31 lipca (sobota), godz. 14.30, MUZEUM NOWEJ HUTY

Nowa Huta obejmuje tereny 30 dawnych podkrakowskich wsi, dlatego znajdują się w niej zabytki znacznie starsze niż ona sama. Jedną z najbardziej znanych wsi była Mogiła, której nazwa pochodzi od kopca Wandy – legendarnego miejsca jej pochówku. Nasz spacer zaprowadzi m.in. pod mogilskie świątynie – kościół Najświętszej Marii Panny i św. Wacława z klasztorem cystersów oraz drewniany kościół św. Bartłomieja. Poznamy nie tylko ich historię, ale opowiemy również o znajdujących się w ich wnętrzach niezwykłych przedmiotach. Zobaczymy pomnik Wojciecha Bogusławskiego oraz willę Rogozińskich. Odwiedzimy niewielki cmentarz mogilski wspominając dawne, zasłużone dla Mogiły postaci, zajrzymy również na cmentarz wojenny nr 390. Spacer symbolicznie zakończy się pod blokiem na os. Wandy 14 uważanym za najstarszy budynek mieszkalny powstały w ramach budowy Nowej Huty.

Prowadzenie: Piotr Kapusta
Miejsce wydarzenia: Muzeum Nowej Huty, os. Centrum E 1
Limit osób: 15. Szczegóły w Centrum Obsługi Zwiedzających (e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, telefon: 12 426 50 60).
Cena: 10 zł od osoby
Zapisy w Centrum Obsługi Zwiedzających: e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, telefon: 12 426 50 60.