Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W najbliższy poniedziałek, 17 stycznia nie będzie dostępu do Pałacu Krzysztofory od strony Rynku Głównego. Proszę o korzystanie w tym dniu z bramy od ulicy Szczepańskiej.

„Spacery po nieistniejących miastach - ku pamięci ofiar Zagłady” - wykład na wystawie stałej „Kraków - czas okupacji 1939-1945”

Fabryka Emalia Oskara Schindlera, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na oprowadzanie dla osób powyżej 16 roku życia.

W Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar o Holokauście, zapraszamy na wykład w przestrzeni wystawy stałej w Fabryce Emalia Oskara Schindlera. Spotkanie poświęcone będzie spojrzeniu krakowskich Żydów na Zagładę. Tej, która była bliska, bo miała miejsce na terenie Generalnego Gubernatorstwa w ramach Akcji Reinhardt w obozach zagłady w Bełżcu, Sobiborze i Treblince. Opowiemy również o miejscu powszechnie uznawanym za symbol Shoa - Auschwitz - Birkenau i tym co działo się w małych miejscowościach na wschodzie dzisiejszej Polski.

Przewodnikami po tej historii będą krakowianie - Aleksander Biberstein, Tadeusz Pankiewicz, Renia Knoll, Halina Nelken oraz Stella Müller - Madej. To dzięki relacjom Ocalałych możemy i musimy mówić o tych, których głos nigdy nie wybrzmiał.  Zginęli bowiem w obozach zagłady, gettach, podczas "akcji wysiedleńczych" lub próbując ukrywać się po tzw. "aryjskiej stronie". Kraków będzie punktem wyjścia do uniwersalnej opowieści o najstraszniejszym ludobójstwie w historii ludzkości, które miało miejsce w kolebce cywilizacji - Europie.

Oprowadzanie dla osób powyżej 16 lat
Termin: 27 stycznia 2022 (czwartek) godz. 16.00- 18.00

Prowadzenie: Mateusz Zdeb

Zapisy: Centrum Obsługi Zwiedzających:
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426 50 60.