Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej

Spotkanie z konserwatorem metalu - Klinika dla rzeczy

Najważniejsze informacje
  • Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży od 16 roku życia i dla osób dorosłych
  • Zajęcia odbywają się w oddziale Thesaurus Cracoviensis, w Pracowniach Konserwacji przy ul. Księcia Józefa 337
  • Czas trwania poszczególnych zajęć – ok. 3 godz.
  • Koszt zajęć – 30 zł
  • Liczba miejsc: 12 osób
  • Rezerwacje: Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 35, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl , tel. 12 426 50 60
  • Uwaga – rezerwacja na kolejne zajęcia możliwa jest od następnego dnia po przeprowadzeniu poprzedniego spotkania w ramach cyklu.
Spotkanie skupi się na praktycznej wiedzy dotyczącej miedzi i jej obróbki. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach oraz znaczeniu w różnych dziedzinach nauki. Głównym celem jest przekazanie informacji na temat domowych sposobów oczyszczania miedzi, które pozwalają na zachowanie jej naturalnego blasku i estetyki. Podczas spotkania zostaną omówione podstawowe terminy związane z tym metalem, takie jak "patynowanie" oraz "korozja".
Klinika dla rzeczy to cykl spotkań realizowanych w muzealnych pracowniach konserwacji. Uczestnikom zaprezentowane zostaną obszary, metody oraz specyfika pracy typowa dla dziedziny konserwacji zabytków na podstawie wybranych obiektów muzealnych. Ważnym elementem cyklu jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z zakresu konserwacji i prewencji. Zapraszamy do udziału pasjonatów i miłośników rzeczy pięknych, a także osoby poszukujące fachowej porady jak zadbać o rodzinne pamiątki.
Najważniejsze informacje
  • Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży od 16 roku życia i dla osób dorosłych
  • Czas trwania poszczególnych zajęć – ok. 3 godz.
  • Koszt zajęć – 30 zł
  • Liczba miejsc: 12 osób