Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN

Spotkanie „Zapomniany niemiecki obóz dla polskich rodzin w Potulicach- historia i dzień dzisiejszy”

Ulica Pomorska, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na spotkanie historyczne.

Gość specjalny: Pracownik naukowy Muzeum Ziemi Krajeńskiej, Mariusz Gratkowski.

W majątku ziemskim w Potulicach (ok. 7 km od Nakła nad Notecią) Niemcy utworzyli obóz dla ludności polskiej. Był on jednym z wielu miejsc, które służyły do pozbycia się Polaków zamieszkujących tereny II Rzeczpospolitej, włączonych w wyniku wojny w 1939 r. do III Rzeszy. Przez obóz w Potulicach przewinęło się co najmniej 25 tysięcy ludzi. Wśród nich zamordowano na miejscu 1291 osób, z tego 767 dzieci. Historycy powszechnie przyjmują, że warunki tam panujące, nie różniły się od tych, które były w obozach koncentracyjnych.

Wstęp wolny.
Godzina: 18.00.

Zapraszamy stacjonarnie do 15 osób. W przypadku możliwości podniesienia limitu będziemy informować. Rejestracja przez Centrum Obsługi Zwiedzających: info@muzeumkrakowa.pl lub tel.: 12 426 50 60.