Szmaragdowy pierścień, czyli historia krakowskich plantacji

Start: Barbakan, ul. Basztowa
Kolorowa grafika przedstawiająca owcę na wózku inwalidzkim
Najważniejsze informacje
Spotkanie skierowane głównie do osób z niepełnosprawnością słuchu/ osób Głuchych -młodzieży i osób dorosłych.
Limit miejsc: 15 osób
Udział bezpłatny
Start: Barbakan
Konieczność rezerwacji: Informacje o asyście i zapisy: Elżbieta Lang e-mail: e.lang@muzeumkrakowa.pl, 12 257-10-17 wew. 109/ 691-377-437
Centrum Obsługi Zwiedzających e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426-50-60

Muzeum Krakowa zaprasza na spacer w ramach cyklu „Kraków naprawdę dla wszystkich”.

W ramach cyklu „Kraków naprawdę dla wszystkich” zapraszamy na jesienny spacer po jednym z najpiękniejszych krakowskich ogrodów, który od XVIII stulecia otacza stare miasto pierścieniem zieleni. Skąd pochodzi pomysł miejskich plantacji? Dlaczego Planty stały się ulubionym miejscem przechadzek Krakowian? Jakie dzieła sztuki zdobią parkowe alejki i jakie niezwykłe budowle wznoszą się w ich sąsiedztwie? Dlaczego Planty wciąż inspirują artystów? Spacer stanie się okazją do znalezienia odpowiedzi na te i wiele innych pytań, a także niezwykłą okazją do poznania niezwykłych plantacyjcnych zakątków.
Osoba prowadząca: Elżbieta Lang
Kolorowa grafika przedstawiająca owcę na wózku inwalidzkim