Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, w związku z trwającymi przygotowaniami do wystawy obejmującej twórczość artystyczną Włodzimierza Tetmajera, poszukujemy prac malarskich, rysunkowych lub opracowanych w innych technikach jego autorstwa. Więcej informacji w zakładce Wydarzenia >> Aktualności.

„Szmaragdowy pierścień, czyli historia krakowskich plantacji ” - spacer miejski z elementami audiodeskrypcji

Barbakan, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na spacer miejski z elementami audiodeskrypcji i pomocami dotykowymi.

W ramach cyklu „Kraków naprawdę dla wszystkich” zapraszamy na wiosenny spacer po jednym z najpiękniejszych krakowskich ogrodów, który od XVIII stulecia otacza stare miasto pierścieniem zieleni. Skąd pochodzi pomysł miejskich plantacji? Dlaczego Planty stały się ulubionymi przechadzkami Krakowian? Jakie dzieła sztuki zdobią parkowe alejki i jakie niezwykłe budowle wznoszą się w ich sąsiedztwie? Dlaczego Planty wciąż inspirują artystów? Spacer stanie się okazją do znalezienia odpowiedzi na te i wiele innych pytań, a także niezwykłą okazją do poznania niezwykłych plantacyjnych zakątków.

Grupa odbiorców: Warsztaty skierowane głównie do osób z niepełnosprawnością wzroku.
Młodzież i osoby dorosłe.

Miejsce wydarzenia: Muzeum Krakowa – Barbakan
Limit miejsc: 15 osób - wymagana wcześniejsza rezerwacja.
Udział bezpłatny.
Konieczność rezerwacji:
Informacje o asyście i zapisy:
Elżbieta Lang e-mail: e.lang@mhk.pl, 12 257-10-17 wew. 109
Centrum Obsługi Zwiedzających e-mail: info@mhk.pl, tel. 12 426-50-60