Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Muzeum Krakowa wprowadza w grudniu 2022 roku ograniczenia funkcjonowania wszystkich oddziałów - zobowiązanie takie nakłada na nas „ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej” z 29 września 2022 r. Więcej informacji w zakładce AKTUALNOŚCI.

Szopka krakowska „pod prąd”

Zdjęcie szopki w trakcie tworzenia.
Najważniejsze informacje
Limit osób: 20 osób
Udział bezpłatny
Konieczność rezerwacji: Centrum Obsługi Zwiedzających e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426-50-60

Centrum Interpretacji Niematerialnego Dziedzictwa Krakowa, oddział Dom pod Krzyżem Muzeum Krakowa, zaprasza do Pałacu Krzysztofory na oprowadzanie!

Zapraszamy do udziału w oprowadzaniu po pokonkursowej wystawie szopek krakowskich w Pałacu Krzysztofory. W czasie zwiedzania szczególną uwagę zwrócimy na energię, która sprawia, że szopki krakowskie mienią się blaskiem setek światełek a niewielkie figurki wirują w dynamicznym tańcu. Jak dawniej szopkarze oświetlali swoje szopki a jak robią to dzisiaj? Jak dużo energii potrzeba, żeby uruchomić szopkę krakowską? Zwiedzający będą mogli też samodzielnie wytworzyć prąd elektryczny, żeby zasilić szopkę krakowską.
Osoba prowadząca: Dr Andrzej Szoka, Marzena Dłużniewska
Zdjęcie szopki w trakcie tworzenia.
Najważniejsze informacje
Limit osób: 20 osób
Udział bezpłatny

Oprowadzanie realizowane w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.