Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.

Szopkarski listopad, czyli spotkanie z konserwatorem szopek i makiet

Kolorowa fotografia. Konserwator przy pracy.
Najważniejsze informacje
Czas trwania poszczególnych zajęć – ok. 3 godz.
Koszt zajęć – 25 zł
Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Rezerwacje: Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 35,
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426 50 60

Thesaurus Cracoviensis, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na warsztaty dla dorosłych w ramach cyklu „Klinika dla rzeczy".

W czasie warsztatu omówione zostaną aspekty związane z konserwacją szopek (na przykładzie szopek ze zbiorów Muzeum Krakowa) oraz makiet znajdujących się w zbiorach. Przedstawimy metody uzupełniana i zabezpieczania szopek, a także porównamy różnice w procesach powstawania szopki i makiety. Konserwator opowie o stosowanych narzędziach i materiałach używanych dawniej i dziś. Na zakończenie zajęć dla zainteresowanych szopkarstwem odbędą się porady i konsultacje z dziedziny konserwacji szopek i makiet.
Kolorowa fotografia. Konserwator przy pracy.
Najważniejsze informacje
Czas trwania poszczególnych zajęć – ok. 3 godz.
Koszt zajęć – 25 zł
Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Rezerwacje: Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 35,
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426 50 60