Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, w związku z trwającymi przygotowaniami do wystawy obejmującej twórczość artystyczną Włodzimierza Tetmajera, poszukujemy prac malarskich, rysunkowych lub opracowanych w innych technikach jego autorstwa. Więcej informacji w zakładce Wydarzenia >> Aktualności.

Szopkarski listopad, czyli spotkanie z konserwatorem szopek i makiet

Thesaurus Cracoviensis, oddział Muzeum Krakowa zaprasza na warsztaty dla dorosłych w ramach cyklu „Klinika dla rzeczy".

26.11.2022, godz. 10.00
W czasie warsztatu omówione zostaną aspekty związane z konserwacją szopek (na przykładzie szopek ze zbiorów Muzeum Krakowa) oraz makiet znajdujących się w zbiorach. Przedstawimy metody uzupełniana i zabezpieczania szopek, a także porównamy różnice w procesach powstawania szopki i makiety. Konserwator opowie o stosowanych narzędziach i materiałach używanych dawniej i dziś. Na zakończenie zajęć dla zainteresowanych szopkarstwem odbędą się porady i konsultacje z dziedziny konserwacji szopek i makiet.

Informacje organizacyjne

Zajęcia odbywają się w oddziale Thesaurus Cracoviensis, w Pracowniach Konserwacji przy ul. Księcia Józefa 337
Czas trwania poszczególnych zajęć – ok. 3 godz.
Koszt zajęć – 25 zł
Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Rezerwacje: Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 35,
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426 50 60
Zajęcia obywają się stacjonarnie z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

Partner warsztatów